Ülke Bayrağı

Tarih: 30.07.2020 Görüntüleme: 480

    
Bayrak, bir ulusun birliğini simgeleyen, belli bir topluluk veya bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimi özel olarak tasarlanmış, genellikle dikdörtgen biçiminde olan ve çoğunlukla bir göndere çekilen, bir yere asılan kumaş, bayrak olarak tanımlanmaktadır.

Ülke bayrağı, ülkeyi ve milleti temsil eden en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle, tüm milletler için bayrak, büyük bir öneme sahiptir. Her ülkenin bayrağı birbirinden farklıdır. Bayrak, milli açıdan oldukça mühim bir değer taşımaktadır.

Türk Milleti için, Türk Bayrağı, savaşları, zaferleri, kayıpları, cesareti, milliyetçiliği ve benzer birçok kavramı simgeler. Kırmızı kumaş üzerine beyaz ay ve yıldız olarak tasarlanmış Türk Bayrağı, Türk Milleti için son derece mühimdir. 

Ülke bayrağı imalatı, bayrak firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ülkeye özgü ülke bayrağı, belirli kumaşlar üzerine, belirli baskı teknikleri ile basılarak ülke bayrağı üretimi sağlanır. Bayrak üretimi hakkında detaylı bilgi için, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ülke Bayrağı İmalatı

Ülke bayrağı, yabancı devlet bayrağı olarak da geçmektedir. Bu tip bayrakların, kullanım alanları oldukça fazladır. Türk Bayrağında olduğu gibi, diğer ülke bayrakları da belirli kumaşlar ve standart ölçüler dahilinde üretilmektedir.

Otellerden, özel firmalardan, elçiliklerden ve çeşitli kurumlardan ülke bayrakları için talep ve siparişler gelmektedir. Ülke bayrakları yelpazesinde, masa tipi ülke bayrakları, gönder tipi masa bayrakları ve iç mekan saten kumaştan mal edilen ülke bayrakları yer almaktadır. Siparişe ve istenilen ölçülere göre ülke bayrağı imalatı gerçekleştirilmektedir.

Ülke bayrağı üretiminde raşel kumaş, en yaygın kullanılan malzemelerden biridir. Ancak raşel kumaşın yanı sıra, alpaka, triko, polyester, kristal saten, mat saten ve atlas saten gibi kumaşlar da kullanılmaktadır. Bu kumaşların üzerine, empirme baskı, dijital baskı, serigraf baskı veya fabrikasyon baskı gibi yöntemlerle baskı yapılmaktadır.

Ülke Bayrağı Fiyatları

Ülke bayrağı fiyatları, üretilen bayrak tipine göre değişiklik göstermektedir. Masa tipi bayrakların, gönder tipi bayrakların ve iç mekan saten kumaş bayrakların fiyatları birbirinden farklıdır.

Ülke bayrağı fiyatlarına, ebatlar da etki etmektedir. Diğer tüm bayrak ve afişlerde olduğu gibi, ebat büyüdükçe fiyatlar da artış göstermektedir. Ülke bayrağı imalatı ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın