Kağıt Bayrak

Kağıt Bayrak Hakkında Genel Bilgi

Kağıt Bayrak - Sopalı Kağıt Bayrak

BAYRAK NERELERDE KULLANILIR?

            Bayrak ülkenin geçmişini ve geleceğini temsil eden figürlerden bir tanesidir. Ülkemizde olduğu gibi diğer tüm Birleşmiş Milletler üyesi ülkelerinin tamamının bir resmi bayrağı bulunur. Bayraklar sadece resmi bayraklardan oluşmaz. Birçok kuruluşun kendine has bayrakları bulunur. Özelikle siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve kamu teşekküllerinde kendilerine has bayraklar bulunur. Tüm bu bayraklar aynı malzemelerden oluşturulur sadece üzerindeki renkler ve semboller değiştirilir.

            Okullarda bayrak en çok kullanılan alanlardan bir tanesidir. Özellikle resmi kutlamalarda her öğrenci kâğıt bayrak taşır ve o bayrağı tören sonuna kadar sallar. Kâğıt bayrak aynı zamanda milli bayramlarda ve siyasi parti mitinglerinde de çokça kullanılır. İnsanlar destekledikleri partiye olan sempatilerini göstermek adına ellerinde miting sonuna kadar bayraklar sallarlar. Bu bayraklar üretilirken kâğıt ve sopa kullanılır. Kullanılan sopalar plastikten veya odundan olabilir. Plastikten sopalı kâğıt bayrak günümüzde daha fazla tercih edilir. Hem fiyat olarak daha ucuzdur hem de geri dönüşümü daha kolaydır.

 KÂĞIT BAYRAK FİYATLARI NE KADARDIR?

            Özellikle milli bayramlarda ilkokullarda sınıflar süslenir. Sınıflar süslenirken en çok kullanılan araçlardan biri de bayraklardır. Bayrak kullanımı bu sınıflarda oldukça fazladır. Bu bayraklar tane ile satın alınmak istenirse 50 kuruş veya 1 liraya satın alınabilir. Eğer okul toptan sipariş verirse bu fiyat çok daha aşağılara indirilebilir. Bayraklar gücün sembolüdür. Eğer arkanızdaki insanların ne kadar fazla olduğunu göstermek istiyorsanız o insanların ellerine bayraklarınızı vererek dalgalanmasını sağlayabilirsiniz. Bayrak sallayan insanlar size olan bağlılıklarını gösterirler. Mitinglerinizde bu sopalı kâğıt bayrak sallansın isterseniz binlerce sipariş verebilirsiniz. Ülkemizin en büyük siyasi parti kuruluşları olan Adalet ve kalkınma partisi ile

            Cumhuriyet halk partisi bayrakları seri olarak üretilmektedir. Bayrak imalatı yapan firmalar seçim zamanları bayram eder. Çünkü bayraklara inanılmaz bir talep başlar ve bu firmalar gece gündüz ek mesai yaptırmak zorunda kalır. Buna rağmen siparişleri yetiştirmekte güçlük çekerler. Eğer bayrak işinin hangi dönemlerde daha karlı olduğunu merak ediyorsanız seçim dönemlerini iyi incelemelisiniz. Siyasi partiler gittikleri her illerde binlerce bayraklı destekçileri tarafından karşılanmaktalar.

-