Bayrak Aksesuarları

Bayrak Aksesuarları Hakkında Bilgi

Bayrak Aksesuarları - Flama Bayrak Aksesuarları

            Ülkemizi, bölgemizi, kuruluşlarımızı temsilen bir bayrak olması dünyada geçmişten bu yana bir zorunluluk olmuştur. Bayrak ülkelere, bölgelere, kurum ve kuruluşlara artı olarak o kurum ve kuruluşlardaki, ülkelerdeki insan topluluklarını temsil eden, modern dünyada çok önemli bir yere sahip olan eşyadır.

            Bayrak, sembol olarak, işaretleme aygıtı olarak veya dekorasyon olarak kullanılan ayırt edici bir tasarıma sahip olan çoğunlukla dikdörtgen veya dörtgen bir kumaş parçasıdır. Bayrak terimi, kullanılan grafik tasarımına işaret etmek için de kullanılmaktadır ve bayraklar, özellikle iletişimin benzer şekilde zorlayıcı olduğu ortamlarda (semaforun kullanıldığı deniz ortamı gibi) temel bir işaretleme ve tanımlama için genel bir araç haline gelmiştir.

            Ulusal bayraklar ve bayrak aksesuarları, orijinal ve sürmekte olan askeri kullanımları nedeniyle sık sık güçlü askeri birlikler için yurtseverlik sembolleridir. Bayraklar mesajlaşma, reklamcılık veya diğer dekoratif amaçlarla da kullanılır.

 BAYRAK AKSESUARLARININ SATIŞINDA PATLAMA

            Bayrak, bayrak aksesuarları ve flama bayrak aksesuarları satışında dünyada ve Türkiye'de gün geçtikçe çok önemli artış gerçekleşiyor. İstatistik verilerine göre geçen yıllara oranla satışlarda patlama yaşanıyor. Geçen yıllara oranla bayrak satışlarında yüzde 100 den fazla artış olduğuna dikkat çekiliyor. İnsanların bayrak satın almasının nedeninin, merak artışı ve koleksiyonerlerin sayısındaki artış.

            Özellikle globalleşen dünyada çeşitli ülkelerin bayraklarını satın alıp sergilemek bir zevk meselesi haline geldi. Dünya üzerinde bu tür koleksiyonları bulunan çok sayıda insan bulunuyor.

            Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber, partilerin flamaları her yerde sergileniyor. Partiler kendi parti flamalarının milyonlarca siparişini verip, seçmenlerine dağıtıyorlar. İstatistikler flama bayrak aksesuarları sektöründe özellikle partilerin katkısının geçmişten bu yana çok fazla arttığına dikkat çekiyor.

 TÜRK BAYRAĞI SATIŞLARI GİTTİKÇE ARTIYOR

            Evimizin balkonuna, arabamıza asıp göğsümüz kabararak sergilediğimiz bayrağımızın satışında inanılmaz bir artış dikkat çekiyor. Türk bayrağı satışı özellikle milli günlerde, yıl içinde en üst noktasına çıkıyor. Son yıllarda sadece milli günler değil, yıl içinde bayrağımızı alıp sergilemek veya evine asmak isteyen insanların sayısı çok fazla sayıda arttı. Türk bayrağının satın alınmasındaki artışta ülkemizde yaşanan üzücü olayların etkisine de dikkat çekiliyor. Uzmanlar, ülkemizde yaşanan üzücü olayların, insanları bayrağına ve vatanına sahip çıkmaları gerektiği duygusunu arttırdığına vurgu yapıyor.

-