Ata Posteri Üretimi

Tarih: 02.11.2020 Görüntüleme: 388

    
Atatürk posterlerinin üretimi ile ilgilenen bazı firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar, istenilen malzemeleri kullanarak, istenilen ebatlarda, Atatürk’ün istenilen fotoğrafının poster haline getirilmesini sağlamaktadır.

Ata posteri üretimi için, genellikle saten ve raşel gibi malzemeler tercih edilmektedir. Bu malzemeler ile daha kaliteli bir görüntü elde edilmektedir. Ayrıca, saten ve raşel, akma ve solma gibi risklere karşı dayanıklılık sağlamaktadır.

Atatürk posterleri, farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Dış mekanlarda, binaların üzerine basılmak üzere üretilen Atatürk posterlerinin ebatları diğerlerine nazaran daha büyüktür. Posterin, hangi ebatlarda üretileceği konusu, müşteriye bırakılmaktadır.

Atatürk posterleri için istenilen Atatürk fotoğrafı basılabilmektedir. Empirme baskı yöntemi ve fabrikasyon baskı yöntemleri kullanılarak üretilmektedir. Basım aşamasında, el işçiliği söz konusu olmayan bu posterlerin, maliyeti de düşüktür.

Ata Posteri Fiyatları

Ata posteri fiyatları, firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Posterin ne kadara mâl edildiği hesaplandıktan sonra, fiyatlar da bunun üzerinden belirlenmektedir. Bu nedenle, bazı firmalar da fiyatlar daha uygun olabilmektedir.

Poster fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayan bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerden bir tanesi, poster için kullanılan malzeme ile ilgilidir. Malzemenin maliyeti ne kadar artarsa, poster fiyatı da ona bağlı olarak artış göstermektedir.

Poster fiyatlarına, posterin ebatları da etki etmektedir. Daha küçük posterler, daha büyük posterlere oranla daha uygun fiyatlardadır. Bu nedenle, poster fiyatlarına etki eden faktörler arasında, posterin ebatlarından söz edilmektedir.

Günümüzde, baskı teknikleri oldukça gelişmiştir. Bu da, posterlerin üretimini kolay hale getirmektedir. Bu nedenle, poster fiyatları günümüzde oldukça uygundur. Detaylı bilgi için, ilgili firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Ata Posteri Kullanım Alanları

Ata posteri, Türk Milleti için önem taşıyan günlerde kullanılmaktadır. 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim tarihlerinde, Atatürk posterleri ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım tarihinde de, Atatürk posterleri kullanılmaktadır.

Türk Milleti için önem taşıyan milli bayramlarda ve bazı özel günlerde, Atatürk'ü anmak amacı ile kullanılan, Atatürk'e ait resimlerin, dijital baskı yolu ile basılmasıyla üretilen Atatürk posterleri, Atatürk'ü anma açısından son derece mühimdir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın