Telalı Bayrak

Tarih: 19.08.2020 Görüntüleme: 369

    
Bayraklar Türk milleti tarafından her zaman kutsal sayılmıştır. Başta kendi bayrağımız olmak üzere tüm bayraklar bir amaca yönelik hazırlanmaktadır. Türk bayrağı Türk ulusunun bayrağıdır. Her ülkenin kendine has olan bayrağı vardır ve her ülkenin bayrağı kendisince kutsaldır.

Bayrak çeşitleri günümüzde birbirinden farklılık gösterir. Farklı amaçlarla kullanılan bayrakların bir kısmı reklam amaçlı kullanılmaktadır. Reklam amaçlı kullanılan bayrakların başında gelen telalı bayrak çeşitleri bayrakçılar tarafından üretilmektedir. 

Telalı bayraklar aslında makam bayrağı olarak bilinmektedir. İçerisine tela konularak dik durması sağlanan makam bayrakları telalı bayrak olarak anılmaktadır. Çift kat satenden üretilen telalı bayraklar genellikle dik duruşları ile ünlü bayraklardır. 

Bayrak İmalatı

Bayrak imalatında birçok bayrak çeşidi üretilmektedir. Bu bayrakların bir kısmı futbol kulüplerinin fanatikleri için, bir kısmı da siyasi parti sempatizanları için yapılmaktadır. Her siyasi partinin kendine göre bir bayrağı vardır. Kendi sembollerini taşıyan siyasi parti bayrakları mitinglerde ve seçim öncesinde kullanılmaktadır. 

Spor kulüplerinin bayrakları ise; maçlarda türbinlerde ve maç kazanıldığında konvoylarda kullanılmaktadır. Parti bayrakları ve siyasi bayraklar her çeşit kumaştan isteğe göre yapılmaktadır. Telalı bayrak çeşitleri ise kurumsal çalışan her şirkette müdür odalarında ve yönetici odalarında bulunmaktadır.  

Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde üretilen bayrakların çoğu reklam amaçlı üretilmektedir. En fazla reklam amaçlı üretilen bayraklar, damla bayrak, telalı bayrak plaj bayrağı, yelken bayrak, sörf bayrağı, reklam bayrağı, beach flag, otofors bayrağı, rol lup banner bayraklar, X Banner, kırlangıç bayrakları, üçgen bayraklar, masa bayrakları olarak bilinmektedir. 

Resmi kurumlarda ve kurumsal alanlarda Türk bayrağı bulundurma mecburiyeti bulunmaktadır. Türk bayrakları bulunulan kısımların en üst seviyelerine asılması mecburidir. Türk bayrakları yere yakın yerlere değil de, direkler üzerine asmak gereklidir. 

Damla bayrak, plaj bayrağı ve yelken bayrağı olarak bilinen bayrak çeşidi ise reklam amaçlı kullanılmaktadır. Plajlarda, otel önlerinde, AVM önlerinde kullanılan bu bayraklar genellikle kapı önlerinde iki kısımda yer alan bayraklardır. Plajlarda ise yer belirlemek için kullanılan bu tip bayrakların üzerinde mutlak bir kuruma ait flama bulunmaktadır. Bu bayraklar damla şeklinde veya dikdörtgen şekilde üretilir. 


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın