Yelken Bayrak

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 363

Yelken Bayrak

Yelken bayraklar yani dubalı bayraklar kurulumunun hızlı ve kolay oluşu, aynı zamanda hem uygun fiyatlı hem de yüksek kalitesi nedeni ile tercih edilen reklam araçlarıdır.

Olta bayrak olarak da bilinen bu bayraklar, bayrak direği, ağırlık dubası ve şirkete özel basılmış flaması ile set olarak satılırlar. Özel bir ölçü talebi olmadıkça standart olarak 70 * 300 ve 70 * 400 bo-yutlarında üretilir.

Alüminyumdan oluşan sağlam portatif bir gövde üzerine kurulmaktadır. Yaklaşık 20 lt.lik plastik şemsiye bidonu sağlam ve dik durmasını sağlar. Bayrak bezi olarak kullanılan kaliteli kumaş dijital baskı ile istenilen şekilde tasarlanabilir.

Dubalı Bayrak Kullanım Alanları

İş yerleri, dükkanlar, fabrikalar, konferans salonları, fuarlar, açılışlar, benzin istasyonları, oteller, res-toranlar, eczaneler, iddia bayileri, plajlar, telekominikasyon merkezleri gibi yerlerde çok sık olarak görülmektedir.

Hem gösterişli hem de maliyeti düşük olduğu için en sık tercih edilen bayrak şeklidir. Ayrıca iç ve dış mekan kullanımına uygun olması da bir avantaj olarak görülmektedir.

Görünümleri şık ve kullanımı kolay olan dubalı bayraklar, firmaların reklam amacı ile tercih ettikleri en önemli araçlardan birisi olur böylece. Her renk ve baskı çeşitliliği ile hazırlanmakta olan bayraklar bir işletmenin tanıtımının yapılması gereken her noktada kullanılır bir araç olur.

Dış mekanlar kadar iç mekanlarda da karşımıza çıkan yelken bayraklar, özellikle otomotiv sektöründe oldukça yer kazanmıştır.

Bayrakların Çıkışı

İlk zamanlarda savaşlarda tarafların birbirlerini tanıyabilmleri için kullanılan bayraklar, Orta Çağ başlarından beri hayatımızda var olan olgulardır. Kristof Kolomb zamanında gemilere hangi ülkeye bağlı olduklarını gösteren bir bayrak asmaları zorunlu tutulunca ülke bayrakları somut bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Günümüzde ise sadece ülkelerin değil şirketlerin de kendilerini temsilen kullanıkları bayraklar olagelmiştir. Şirketler kullandıkları bayraklar ile hem kendileri ile özdeşleşen bir logo yaratmaya hem de daha kurumsal, daha prestij sahibi olmaya çalışmaktadırlar.

Pek çok otel lobisinde otelin simgesi haline gelmiş logoların yer aldığı dubalı bayraklar boy göstermektedir. Böylece özellikle turizm alanında dünyaya kendilerini tanıtmak isteyen oteller logo ile çağrışım sağlamaktadırlar.    Bu konuyu tek tıkla paylaşın