X Banner Satışı

Tarih: 26.10.2020 Görüntüleme: 257

X Banner

Reklam ve görsellik açısından sitenize en faydalı olan araç x  banner bir den fazla yapıya ve boyuta göre tasarlamak mümkündür. Sitenizin istediğiniz bölümüne ekleyebilir ve üzerine link ekleyebilirsiniz. Reklam veren müşteri x bannerı üzerine link ekleyip yönlendirme yapabilirsiniz. Bunun gibi x bannerları çeşitli web sitelerinde görmek mümkündür. Tasarlamış olduğunuz bu x banner çeşitli boyutlarda yapıp sitenizin bütün sayfasını kaplayabilirsiniz.

Tasarlanan bu x banner site içerisinde tıklanması gerekir. Tıklanmasını sağlamak için bazı önemli bilgiler vardır. Bunlar yapacağınız x banner temiz ve doğal olmakla beraber karmaşık  yazı ve karakterlerden kaçınmalı daha okunaklı ve anlaşılır olmasına özen göstermelidir. Tasarımı yapılan bu x banner renk seçeneklerine dikkat edilmeli. Uyumlu renkler tercih edilme ki kullanıcılar tarafından göz yorulmalarına sebep olmamalı. Göz yoran renkler kullanıcılar tarafından tercih edilmez.

X Banner Çeşitleri

X banner çeşitli kodlar ve animasyonlar ile kullanmak mümkün. Öncelikle animasyon x banner çok fazla hareketli olmamasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple hızını uygun bir hale getirilmesi gerekir. Hızlı animasyonlu x bannerlar takip edilmesi zor olduğundan pek tercih edilmez.Bunun yanında çok yavaş olan animasyonlu x bannerlar ise kullanıcıları sıkar ve tercih edilmez. Tasarımını yapmış olduğunuz x bannerlar üzerinde satın al veya tıklayınız gibi eylemler kullanıcıların dikkatini çeker ve bir eylem çağrısı olarak kabul edilir.

Ayrıca bir de üzerine kod yazılabilen flash x bannerlar mevcuttur. Bunlar bir nişan hedefi var ve Mouse imleci ile hedefe doğru nişan alabiliyor olması kullanıcı için dikkat içerir. Bunun gibi yapılan hareketli x banner kullanıcı tarafından sitenize tıklanması için önemli bir detaydır. Bu tasarımını yaptığınız x banner doğru kelimeler doğru renkler seçerek önceden analizi yapılmış hedef kitleye göre doğru orantıda yapılmalı ve bu doğrultuda yürütülmelidir. Çünkü sizin sitenizin reklamını yapacak olan ne kadar x banner ise bir o kadarda sitenize girecek olan kullanıcılardır.

X Banner Maliyeti

 

Reklam için sitenizde kullandığınız araçlar arasında x bannerın tercih edilme sebebinin tek neden kolay yapılması ve daha az maliyetlere tasarlanmasıdır. Bu yüzden x banner bilgisayar ortamında size bir çok renk ve efekt çeşidi sunar.    Bu konuyu tek tıkla paylaşın