Süs Bayrakları

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 365

Süs Bayrakları

Halk arasında süs bayrakları olarak da bilinen ipe dizili bayraklar, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle süsleme amacıyla kullanıldığından dolayı, süs bayrağı adını almıştır. İpe dizili bayraklar, aynı ebatlardaki çok sayıda bayrağın, bir ip üzerine dizilmesi ile oluşmaktadır. Çoğunlukla üçgen şeklindeki flamalar tercih edilse de, farklı şekillerde flama üretimi gerçekleştirilebilmektedir.

İpe dizili bayraklar, genellikle siyasi partilerin, seçim zamanlarında propaganda yapabilmeleri için kullandıkları bir tanıtım şeklidir. Ancak, ipe dizili bayrakların kullanım alanının, günümüz şartlarında fazlasıyla geniş olduğu bilinmektedir. Bu bayrakların genel olarak, süsleme amacıyla kullanıldığı görülmektedir. Süsleme amacıyla kullanılan bu bayraklarla, iyi derecede reklam sağlanabilmektedir. Bu nedenle, pek çok yerde ipe dizili flamalara rastlamak mümkündür. İpe dizili bayrak ile ilgili detaylı bilgi için, firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Süs Bayraklarının Kullanımı

Süs bayrakları, birçok yerde kullanılabilmektedir. Okullarda, 23 Nisan ya da 19 Mayıs gibi önemli tarihlerde, ipe dizili flamalar ile süsleme yapılmaktadır. Okullarda ve diğer devlet binalarında kullanılan flamalarda, Türk Bayrağı baskısının yapıldığı görülmektedir.

İpe dizili bayrak, aynı zamanda, siyasi partiler için de üretilmektedir. Seçim zamanlarında tüm siyasi partiler, halka kendilerini tanıtabilmek için süs bayraklarına ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle, seçim zamanlarında binlerce flama üretimi gerçekleştirilmektedir. Siyasi partiler, bu bayraklarla süsleme yaparak, halka kendini duyurabilmektedir. Seçim zamanında, propaganda yapılabilmesi için bu bayraklar, geçmişten beri kullanılmaktadır. Günümüzde ise halen önemini yitirmemiştir.

Süs Bayraklarının Üretimi

İpe dizili bayrakların üretimini, bayrak firmaları gerçekleştirmektedir. Bayrak firmaları, istenilen şekil ve ebatlarda, istenilen sayıda bayrak üretiminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Üretim için genellikle dijital baskı ve empirme yöntemlerinin kullanılmaktadır. Üretim, isteğe göre, baskılı ya da baskısız olarak yapılmaktadır. Kumaş veya branda olmak üzere iki farklı malzeme kullanılmaktadır. Üretimin nasıl gerçekleştiği ile ilgili daha detaylı bilgi için, firmayla iletişime geçmek mümkündür.

İpe dizili bayrak fiyatlarınınsa, üretimde kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Kullanılan malzeme, fiyatların belirlenmesine doğrudan etki etmektedir. Fiyatların belirlenmesinde, ebatlar ve baskı yöntemleri de rol oynamaktadır. Bayrak fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi, firmalarla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.    Bu konuyu tek tıkla paylaşın