Saçaklı Flama Nedir?

Tarih: 11.08.2020 Görüntüleme: 361

    
Özellikle son yıllarda hemen her etkinlikte kullanılan flamalar kurum veya markaları simgeleyen küçük bayraklardır.Saçaklı flama günümüzde en çok tercih edilmekte olan flamalar arasında yer almaktadır. Kurum veya bir markayı temsil eden flamalar kaliteli ve dayanıklı olarak üretilerek uzun sürekullanır, kurum veya markayı temsil eder. Kaliteli bir flama üretmek için uzman bir grafik ekibinin tasarımı, en yüksek kalitede seçilmiş kumaşlar, son teknolojiye sahip baskı makineleri gerekmektedir. saçaklı flama imalatı bayrak üretim firmaları tarafından yapılmaktadır. Özel logolu olarak yapılabilmekte olan saçaklı flamalar kaliteli malzeme kullanımı ile uzun yıllar kullanıma uygun olmaktadır. Flamaların her iki tarafında da baskı bulunmaktadır. Kumaşa yapılmakta olan özel ilaçlama ile kumaş üzerindeki baskının akmaması ve kalıcı olması sağlanmaktadır. Saçaklı flamalarda püskül uzunluğu yaklaşık olarak 5 cm.’dir.

Flamanın Kullanım Alanları                                        

Flamalar günümüzde pek çok etkinlikte kullanılmaktadır. Bu etkinliklerden bazıları; fuarlar, açılışlar, toplantılar, şenlikler, okul etkinlikleri, kermesler, spor müsabakaları, yarışmalar, siyasi parti mitingleri, kurum ve işyerleridir. Flamalar kalabalığa hitap eden        bütün aktiviteler için kullanılabilmektedir.

Flama Türleri Ve Kumaşları

Flama kumaşları kalitesine ve maliyetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Flama imalatında kullanılmakta olan kumaşlar müşterinin tercihine göre seçilmektedir. Flama üretimi için en uygun kumaş türleri; alpaka, saten ve bayrak kumaşı olan raşel kumaşlardır.

Flamalar kullanım alanına göre değişkenlik gösteren türlerde üretilmektedir. İç mekan ve dış mekanda kullanılmakta olan flamalar arasında bir takım değişkenlikler görülebilmektedir. İç mekanlarda genellikle kırlangıç flamalar, sivri uçlu flamalar ve altı düz flamalar tercih edilir. Spor müsabakaları ve yarışmalar için üçgen flama kullanımı yaygındır. Fuar, kermes gibi açık alanlarda düzenlenen etkinlikler için ise ipe dizili üçgen flamalar daha kullanışlı ve görsellik bakımından zengin olmaktadır.

Üçgen flama ebatları; 11 cm x 18 cm, 20 cm x 30 cm ve 45 cm x 50 cm olarak değişiklik göstermektedir.

Beşgen flama ebatları; 10 cm x 15 cm, 15 cm x 22 cm ve 20 x 30 cm olarak değişiklik göstermektedir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın