Reklam Bayrakları

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 381

Reklam Bayrakları

Devir, reklam devri…

İnsanlar dışarı çıktıklarında dört bir tarafı o kadar çok ve o kadar çeşitli dükkanlar, mağazalar ve alışveriş merkezleri ile dolu ki artık hiç bir mağazaya dikkat etmez oldu. Bu da rakipleri arasından sıyrılmak isteyen iş yeri sahipleri için reklam yapma zorunluluğunu doğurdu. Ancak yine de yapılacak olan reklamın da hedef kitleye ulaşması zorunluluğu var elbette. Hedef kitleye ulaşmayan rek-lam gereksiz bir reklam demektir.

Dubalı Bayraklar

Zaman zaman görürürsünüz. Mağaza kapısının hemen önünde kocaman bir reklam panosu bulunur. Aslında  reklam panosu dediğime de bakmayın. Firmanın logosunu taşıyan bir bayraktır bu. Genel-likle firma logosunu taşıyan, yeri değiştirilebilen, üzerinde ince uzun flamaların yer aldığı bu bayraklara dubalı bayrak denir.

Aslında plajlarda kullanmak üzere üretilen dubalı bayraklar gelişen ticari seçenekler nedeni ile artık ehir içlerinde, daha çok dikkat çekmek isteyen ve özellikle kurumsal firmaların daha çok tercih ettikleri bir yöntem. Kapının önüne taşınabilen bu dubalı bayraklar, yoldan geçenlerin önüne çıktıkları için zaten dikkat etmemek pek de mümkün olmuyor.

Olta Bayrak

Halk arasında plaj bayrağı, reklam bayrağı, yelken bayrak gibi isimler ile bilinen dubalı bayrakların bir ismi de olta bayrak olarak kabul edilmiştir. Sonuç olarak şirket önlerine, nerede ise yol ortasına kurulup olta atmış gibi balık, pardon müşterinin dikkatini çekmesi beklenmektedir.

Kurumsal kimlik kazanmış firmalar tarafından özellikle tercih edilen dubalı bayraklar özellikle uygulanan bir kampanyanın duyurulması ya da hizmet tanıtımı için de kullanılabilmektedir. Kısaca kampanya ya da hizmet bilgilerinin bulunabileceği geniş yüzeyli bayraklar, farklı boyutlarda üretime müsait yapısı gereği de kampanya tanıtım bayarağı olarak kullanılabilir.

Dubalı bayraklar, aslında ve özellikle plajlarda kullanılmak üzere tasarlanırlar. Bu nedenle tasarımda kullanılan flam bölümü özel kumaşlara baskı ile hazırlanırlar. Deniz ve güneşten minimum seviyede etkilenen bu tür kumaşlar, yapılan uygulamanın uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Kısacası ister plajda ister şehirde vitrin önlerinde dikkat çekmek için kullanılsın, uygun fiyatı ve dayanıklı tasarımı ile dubalı bayraklar son derece tercih edilen bayraklardır.



    Bu konuyu tek tıkla paylaşın