Plaj Bayrağı İmalatı

Tarih: 17.08.2020 Görüntüleme: 329

    
olta bayrak grubunda yer almaktadır. Bu bayrak modelini diğer bayraklardan ayırmakta olan en büyük özellik kolay kurulum sağlanması, seyyar olması ve kolay taşınılabilir olmasıdır. Ayrıca maliyetinin düşük olması da en çok tercih ediliş nedenlerinden biridir.

Bayrak iletişim ve reklam araçlarında görsel olarak kullanılmakta olan en görkemli kurumsal kimliktir.  Plaj bayrağı imalatında kullanılmakta olan kaliteli kumaş ve baskı ile dış mekanlarda ortaya çıkabilecek etkenlerden zarar görmemesi sağlanmaktadır. Güneşte solma ve rüzgarlı, yağmurlu havalarda hava koşullarından etkilenmez, dayanıklıdır.

Bayrak İmalatında Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır

Bayrak imalatı yapılırken logo tasarımı oldukça önemlidir çünkü bayrağın görsel sunumunu logo sağlamaktadır. Logo tasarımında dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar;

  • Bayrak logolarında sadelik ön planda tutulmalıdır. Çünkü karmaşık ve kalabalık tasarımlar örneğin içinde ayrıntılı resimler barındıran bayrakların logo tasarımları ise insanların dikkatini dağıtır anlaşılması zorlaşır.
  • Bayraklarda logo oranları önemlidir. Bayrak logoların bayrak ebatlarına göre orantılı olarak çalışılması gerekmektedir. Aksi takdirde orantısız büyütülmesi halinde
    logoların bozulmasına yol açarak karmaşık bir yapı oluşturmaktadır. 
  • Bayrak renkleri önemlidir.En iyi bilinen bayrak logoları genel olarak bir veya iki renk olarak tasarlanmışlardır.Fazla renk karmaşık bir logoyu algılamayı zorlaştıracağından akılda kalıcılığı da engellemektedir.Ayrıca bayraklarda az renk kullanımı maliyeti de büyük ölçüde düşürmektedir.
  • Bayrak logolarında yazı karakteri sade ve kolay okunabilir olmalıdır.

Plaj Bayraklarının Özellikleri

Hedef kitleye ulaşmanın en etkili yollarından biri de bayraktır. Bayrak reklamın tüm kitleye yayılmasını ucuz yolla sağlamaktadır. Plaj bayrakları tasarlanırken baskı uygulaması titiz bir şekilde tasarlanarak düşünülmelidir. Tüm kitleye hitap edecek olan bu bayrak sade, kolay anlaşılır ve akılda kalabilir şekilde tasarlanmalıdır. Plaj bayraklarının kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle dış mekanlarda kullanılan plaj bayrakları, kötü hava koşullarına maruz kalabilirler. Kötü hava şartları göz önünde bulundurulursa, renginin ve simgelerinin silinmesine karşın, genelde çok kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir.Birçok ebatta ve renkte yapılan plaj bayrağı ortalama 2.50 cm boy 65 cm en olarak üretilir.

 

Plaj bayrağı


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın