Makam Direği Kullanım Alanları

Tarih: 02.06.2018 Görüntüleme: 379

    
Resmi daireler içerisinde sıklıkla kullanılan makam direği adından da anlaşıldığı gibi makam odaları içerisinde kullanılmaktadır. Fakat son zamanlarda makam bayrağı özel firmalarda da kullanılmaya başlanmıştır. Makam odaları içinde, toplantı salonlarında, kürsülerinin yan veya arka bölümlerinde, tanıtım amaçlı direklere yer verilmektedir. Makam direklerinin kullanım yerleri ve şekli aracılığı ile çok sayıda farklı durumlarda olumlu katkılar sunabilmektedir.

Makam direk modellerinin kullanımı diğerlerine göre bir kat daha fazla önemlidir. Direkler kurum ziyareti durumunda iyi şekilde karşılanmanıza ya da seyir halinde yer alan insanlar tarafından ilgi görmenize neden olmaktadır. Makam bayrak tasarımlarının genel olarak görünümü ve kalitesi de ilgiyi daha fazla kendine çekebilmektedir.

Makam Bayrak Direkleri

Makam bayraklarında baskı işlemi saten kumaşa yer verilerek iki kat kullanılarak kenar bölümleri ise saçaklı olarak üretimi gerçekleştirilir. Makam bayrakları genel olarak 100*150 cm ebatları içerisinde üretilmektedir. Makam bayrakları şirket ve kamu kurumlarına göre imalatı gerçekleştirilir.

Bayrakların en fazla kullanıldığı bölümler kamu kurumları ve firmalardır. Bayrak modeller kamu ve özel kurumların makam odaları içerisinde ve çeşitli organizasyonlar da yer almaktadır. Günümüzde bayraklar ile birlikte makam direği görsellik anlamda oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Makam direkleri pirinç ya da krom kaplamalı olarak üretimi gerçekleştirilir.

Makam Direği Satışı

Daha çok makam odaları içerisinde kullanılmaya devam eden fakat oldukça zengin kullanım içeriğine sahip direkler ile sabitlenmektedir. Bu direk modellerine salon direği adı da verilmektedir. Makam kısmını temsil eden, kalite ve özellikte imalatı yapılır. Direklerin pek çok farklı türü yer almaktadır. Boyu ay yıldız dâhil olmak üzere genellikle özel ölçü istenmediği zamanlarda 225 cm olarak belirlenmiştir. Türk Bayrağı takılacağı zamanlarda alem yani ay yıldız simgesi kullanılmaktadır. Diğer tüm koşullarda alem kesinlikle takılmamaktadır.

Direklerde bulunacak ay yıldız ölçüsü 12 ise cm olarak belirlenmiştir. Kullanım bölümleri genel olarak makam odaları olsa bile farklı alanlarda da sıklıkla yer verilmektedir. Bayrak üretimi işinde imalatçı firmamız bütün teknik yeterlilikler doğru hesaplamalar yaparak üretimi gerçekleştirmektedir. Şirketimizin temel faaliyeti güvenilir makam direği imalatı gerçekleştirmektir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın