Makam Bayrakları Ve Kullanma Alanları

Tarih: 02.06.2018 Görüntüleme: 353

    
Uzun yıllardan beri resmi kurumların hepsinde makam bayrağı kullanma zorunluluğu vardır. Makam bayrağı o kurumun amblemini taşıyarak, kurumun tanıtımını yapmak amacıyla kullanılan bayraklardan birisidir.

Makam bayrakları 100×150 cm ebatlarında imal edilerek, makam masalarının arka kısmına veya makam odalarında cam ile duvar bölmelerinin yanlarında kullanılır. Makam bayrakları hangi renk ve hangi amblemle üretilirse üretilsin ebat açısından her yerde aynıdır.

Makam bayrakları standarttır fakat kendi içeriğinde makam bayrakları çeşitleri olarak değişim göstermektedir. Resmi kuruma veya özel ofise yaptırmak isteyen kişiler ebatları bir olsa da farklı seçeneklerdeki makam bayrağı çeşitlerini kullanabilirler.

Bunlar, saçaksız makam bayrağı, saçaklı makam bayrağı, saten makam bayrağı, telalı makam bayrağı gibi değişim gösteren bayrak çeşitleridir.

 

Organizasyonlarda Makam Bayrakları

Makam bayrakları sadece makam odalarını süslemek, makamın tanıtımını sunmak için kullanılan bayrak çeşitlerinden değildir. Günümüzde makam bayrağı organizasyonlarda, tanıtımlarda, basın toplantılarında da sıkça kullanılan bayraklardan birisidir.

Görsel olarak da kullanıldığı odaya bir resmilik, odayı kullanan kişiye bir kademe yüksekliği vermektedir. Okullarda, okul müdürleri tarafından da kullanılan makam bayrakları, okul müdürünü daha resmi daha ciddi bir görüntüye sokmaktadır.

Bayrakçılar Tarafından Üretilen Diğer Bayraklar

Tüm bayraklar bayrak imalatı yapan firmalar tarafından üretilir. Bu firmalar tüm ülkelerin bayraklarını ürettikleri gibi kurum ve kuruluşlara ait bayrakları da üretmektedirler. Ürettikleri bayraklar arasında makam bayrağı en çok kullanılan bayraklardan birisidir.

Bayrak imalatı yapan kişiler tarafından üretilen diğer bayrakların isimleri nelerdir? Hangi bayrakları bayrakçı üretir?

Firma bayrakları, şirket bayrakları, gönder bayrakları, dernek bayrakları, kırlangıç bayrak, ülke bayrakları, özel bayraklar, kutulu bayrak, Türk bayrağı, masa bayrağı, sopalı bayrak, belediye bayrakları, makam bayrakları, benzinlik bayrakları, yatay çekilen bayraklar, TSE Bayrakları, ISO bayrakları, Üçgen bayrak, kamu kurum bayrakları, plaj bayrağı, olta bayrağı, damla bayrak, Osmanlı bayrakları, telalı makam bayrağı, takım bayrakları, parti bayrakları üretmektedirler.

Bez afiş, pankart, dijital baskı ihtiyaçları, otel bayrakları, siyasi liderlere ait posterler, flamalar, dijital afiş, dijital masa bayrağı gibi farklı konumdaki bayrakları da üretmektedirler.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın