Makam Bayragı imalatı

Tarih: 05.08.2020 Görüntüleme: 314

    

Makam bayrağı imalatı saten kumaş üzerine dijital baskı tekniği uygulanarak yapılmaktadır. Baskı aşamasından sonra baskının daha canlı olması, bayrağa verilmekte olan renklerin daha da belirginleşmesi ve baskının daha uzun süre kalıcı olabilmesi için 200C -230C derece arasında fikse makinelerinde ısıdan geçirilmektedir.

Makam bayrakları telalı ve saten olmak üzere 2 ayrı şekilde hazırlanmaktadır. Logonun daha net bir şekilde ortaya çıkmasını ve daha belirgin bir şekilde olmasını sağladığı için günümüzde makam bayraklarının çoğu telalı olarak yapılmaktadır. Tela; bayrağın direk üzerinde kalıp halinde durmasını sağlayan, baskıdan sonra ısı ile yapıştırılan kumaş ve plastik karışımı sert bir materyaldir. 

Makam Bayrağı

Makam bayrağı; şirket, kurum ve kuruluşların makam ofislerinde masalarının üzerlerinde kullanılmakta olan 100 x 150 cm. ölçülerinde olan bir bayrak çeşididir. Makam bayrakları fiyatları çeşitlerine göre fiyat farkı gösterebilmektedir. Makam bayrağında Türk bayrağı olduğu gibi aynı zamanda kurumun kendi logosu da uygulanabilmektedir. Makam bayrakları; açılışlarda, konferanslarda, toplantılarda, resmi törenlerde ve firma yönetici odalarında iç mekan bayrağı olarak masada kullanılmaktadır. Makam bayrağı direği tabanındaki döküm saf prinç veya krom değildir ve sürekli olarak sıvama yapılır. Sıvama işçiliği zayıf olan bayraklarda taban çok daha hızlı bir şekilde eskimektedir. Ayrıca makam bayraklarının veya flamalarının üzerine sim dikimi yaptırılabilmektedir. Telalı olan makam bayrağı sert dururken, saten olan makam bayrağı ise salık bir şekilde durmaktadır. 

Makam Bayrağı Özellikleri

Makam bayrağının genel özellikleri;

-          Ofislerde kullanılmakta olan makam bayrakları çift kat saten veya tetalı olarak üretilmektedir.

-          Telalı makam bayrağı çeşitlerinde bayrak kumaşı sert bir duruş sergiler ve kolalanır.

-          Makam bayrakları püsküllü veya püskülsüz olarak üretilmektedir.

-          100 x 150 cm. ölçülere sahiptir. 

-          Makam bayrağının etrafına gümüş veya altın püskül dikilebilir.

-          Makam bayrağında kullanılmakta olan direk krom veya prinç olabilir.

-          İstenilen kurum veya firma logosu uygulanabilir.

-          Kumaş parlak satenden imal edilir ve kolalıdır.

-          Makam direği 2 metre ile 3 metre arasındadır. 


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın