Makam Bayrağı Direği

Tarih: 28.09.2020 Görüntüleme: 412

    
Makam bayraklarının baskı işlemi saten kumaş kullanılarak iki kat kullanılarakkenar bölümleri ise saçaklı olarak üretimi yapılmaktadır. Makam bayrakları100*150 cm ebatları içerisinde üretilmesi zorunludur. Makam bayrakları genel olarak şirket ve kamu kurumlarına göre üretilmektedir. Bayrakların en fazlakullanıldığı alanlarkamu kurumları ve firmalardır. Bayrak çeşitleri kamu ve özel kurumların makam odalarında ve çeşitli organizasyonlar da yer almaktadır. Günümüzde bayraklar ile beraber makam direği görsellik konusunda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Makam direkleripirinç ya da krom kaplamalı olarak üretilmektedir.

Makam Bayrak Direği Üretimi

Daha çok makam odalarında kullanılmaya devam eden fakat oldukça zengin kullanım içeriğine sahip bayraklar direkler ile sabitlenmektedir. Bu direklere salon direği de denilmektedir. Makam kısmını temsil etmekte, kalite ve özellikte imal edilmektedir. Direklerin pek çok farklı çeşidi yer almaktadır. Boyu ay yıldız dâhil genellikle özel ölçü istenmediği zaman 225 cm olarak belirlenmiştir. Türk Bayrağı takılacağı zaman ise alem yani ay yıldız simgesi kullanılır. Diğer tüm koşullarda alem kesinlikle takılmaz. Direklerde yer alacak ay yıldız ölçüsü 12 ise cm olarak belirlenmiştir. Kullanım alanı genel olarak makam odaları olsa bile diğer tüm alanlarda da sıklıkla yer verilmektedir. Bayrak üretimi konusundaşirketimiz bütün teknik yeterlilikler doğru hesaplamalar yaparak imalatı gerçekleştirmektedir. Firmamızın temel faaliyeti sadece satış yapmak değil aynı zamanda güvenilir makam direğiüretimi sunabilmektir.

Makam Direği Neden Kullanılır

Resmi dairelerde sıklıkla kullanılan makam direğiisminden de anlaşıldığı gibi makam odaları içerisindekullanılmaktadır. Ancak son dönemlerde makam bayrağı özel sektörlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Makam odaları içerisinde, toplantı salonlarında, konuşmacı kürsülerinin yan ya da arka taraflarında, tanıtım amaçlıdirekler kullanılmaktadır.Makam direklerinin kullanım alanı ve şekli aracılığı ile çok sayıda farklı ortamda olumlu katkılar sunabilmektedir.Makamdireklerinin kullanımı diğerlerine göre bir kat daha fazla önem arz edebilmektedir. Direkler kurumziyaretlerinde iyi şekilde karşılanmanıza ya da seyir halinde bulunan insanlar tarafından ilgi görmenize neden olabilmektedir. Makam bayrak tasarımlarının görünümü ve kalitesi de ilgiyi daha fazla kendine çekebilmektedir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın