Kalpaklı Türk Bayrağı

Tarih: 13.08.2020 Görüntüleme: 311

    

Şanlı Türk bayrağımızın üzerine atamızın işlendiği bayrak türüdür. Bu bayrak türleri birçok tartışmaya neden olsa da bayrak türü olduğu milli mücadeleye dayandığı dönemi işaret ettiği için kabul görmektedir. Bu bayrak çeşidi emperyalizme karşı koyan bir fotoğraf olduğu için cumhurbaşkanlığı sarayında da bu kalpaklı Türk bayrağının kullanıldığı söylenilmektedir. Bu bayrakların yapımın da işçiliğin önemi çok büyüktür. Nedeni ise ne bayrağın arka plan da ne de atamızın arka plan da kalması gibi bir şeye sebebiyet vermemesi içindir. Yapılan kalpaklı bayrakların malzeme kalitesinin en az işçilik kadar kaliteli malzemeler den yapılmasını ön görülmektedir. Herhangi bir durum da yapılan saygısızlığa girmektedir. ,

Kalpaklı Türk Bayrağında Kalitenin Önemi

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ünde üzerinde yer aldığı kalpaklı Türk bayrağı evlerimizin balkonların da asılmaktadırlar. Bu yüzden dış hava şartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Kötü hava şartların da özellikle kışın asılan bayrakların yağmur da, kar da ve rüzgâr da kopması yıpranması renk akması gibi durumlar olabileceği için kaliteli malzeme kullanılması ve ince işçiliğin yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde zarar gören bayraklar yırtılabilir ve aşağı düşebilir fark etmeyen insanlar ise arabayla geçerken ezebilir ve bu durum oldukça büyük problem teşkil etmektedir. Üretilen kalitesiz kalpaklı Türk bayrakları almak yerine kaliteli bayraklardan alırsak bir problem çıkmaz ve yırtılma korkusu olmadan gönül rahatlığı ile balkonlarımıza asabiliriz. Üretilen kalpaklı Türk bayraklarının kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz.

Kalpaklı Türk Bayrağının Türk Tarihinde ki Önemi

Ulu önderimiz Gazi Mustafa  Kemal Atatürk ünde yer aldığı bayrak türünün Türk tarihi açısından çok farklı bir öneme sahip olduğu bilinmektedir. Kalpaklı Türk bayrağının önemi kurtuluş savaşı sırasın da ve o dönem de emperyalizme karşı verilen milli mücadelenin bir simgesidir. Bu neden ile kalpaklı Türk bayrağının önemi birçok kesim tarafından kabul gördüğünü bilmekteyiz. Bayrağımızın her türlüsünün değerini bilmekteyiz. Bu nedenle en güzel ve en kaliteli bayrakları bulmak için göstereceğiniz cabadan ödün vermemenizi rica ederiz. Şanlı Türk bayrağımızı herkesin evlerinde bulundurmasını isteriz.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın