İpe Dizili Flama Bayrak Modelleri

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 300

İpe Dizili Flamalar

İpe dizili bayraklar, genellikle siyasi partilerin, seçim zamanlarında propaganda yapabilmeleri için kullandıkları bir tanıtım şekli olarak görülmektedir. Ancak, ipe dizili bayrakların kullanım alanı oldukça geniştir. Bu bayrakların genel olarak, süsleme ve reklam amaçları ile kullanıldığı belirtilmektedir. Bu nedenle, pek çok yerde ipe dizili flamalara rastlamak mümkündür.

Aynı şekil ve ebatlarda, çok sayıda bayrağın, bir ipe dizilmesi ile oluşan bu flamalar, ipe dizili bayrak adını alırlar. Bu bayraklar, çoğunlukla süsleme amacı ile kullanıldığından dolayı süs bayrağı olarak da bilinmektedir. Süs bayrağı ya da süs flaması olarak bilinen ipe dizili bayrakların üretimiyle ilgilenen bazı firmalar bulunmaktadır. Bayrak üretimi gerçekleştiren bu firmalarla, iletişime geçerek bayraklar hakkında detaylı bilgi almak mümkündür.

İpe Dizili Bayraklar Nerelerde Kullanılır?

İpe dizili bayrakların kullanım alanlarının geniş olduğu bilinmektedir. Okullarda, resmi bayramlarda ipe dizili flamalar ile süsleme yapıldığı görülmektedir. Okullarda ve diğer devlet binalarında kullanılan flamalarda, Türk Bayrağı baskısı yapılmaktadır.

İpe dizili bayrak, aynı zamanda, siyasi partiler tarafından da kullanılmaktadır. Seçim zamanlarında tüm partiler, flamalara ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle, seçim zamanlarında çok sayıda flama üretimi gerçekleştirilmektedir. Siyasi partiler, bu bayraklarla, halka kendini duyurabilmektedir. Seçim zamanında, propaganda yapılabilmesi için bu bayrakların kullanımı şart haline gelmiştir. Geçmişten beri, partiler için en ucuz reklam yöntemi olarak görülen flamalar, günümüzde halen önemini yitirmemiştir.

İpe dizili bayrakların, devlet binaları ve siyasi partiler dışında da kullanılabildiği görülmektedir. Mağaza, kafe ve restoranların açılışlarında, indirim günlerinde ve buna benzer çeşitli yer ve zamanlarda flamalar ile süsleme yapılmaktadır.

İpe Dizili Flama Üretimi

İpe dizili bayrak üretimiyle ilgilenen belirli bayrak firmaları mevcuttur. Bu firmalar, istenilen şekil ve ebatlarda, istenilen malzemeler ile istenilen sayıda flama üretimi yapabilmektedir. Üretim için çoğunlukla dijital baskı ve empirme yöntemlerinin kullanıldığı görülmektedir. Üretim, baskılı ya da baskısız olarak yapılmaktadır. Kumaş veya branda olmak üzere de iki farklı malzeme kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler, bayrakların boyutları ve sayıları, fiyatların belirlenmesinde rol oynamaktadır. İpe dizili flamalar için fiyat bilgisi almak isterseniz, firma ile iletişime geçebilirsiniz.    Bu konuyu tek tıkla paylaşın