İlköğretim ve Lise Flama

Tarih: 02.06.2018 Görüntüleme: 377

İlköğretim ve Lise Flama

Okulların kendi isimlerinin yer aldığı flamalar, ilköğretim ve lise dengi okullarda olması gerekli malzemelerdir. Okulu temsil eden okul flaması resmi kutlamaların yapıldığı yerlerde öğrenciler tarafından taşınarak sergilenir. Bu malzemenin nasıl olması gerektiği MEB tarafından mevzuatlarda belirlenmiştir. Bir örnekle açıklamak gerekirse bayrak rengi ya da direk tutma yerindeki malzeme özelliği formata uygun olmalıdır. Söz konusu flamaların üretiminde tecrübeli firma, müşteri memnuniyeti dâhilinde hizmet vermekte, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamaktadır.

Okul Flamaları

MEB altında toplanan okulların flamalarında sınıflandırma yapılırken ilköğretim ve lise ayrımı yapılmıştır. Her iki grupta renk kullanımı farklıdır ancak bazı özellikleri ile de ortak noktada buluşurlar. İlköğretim okul flaması MEB logosu olan, ön kısmı kırmızı ve okul kuruluş tarihi ve isminin siyah renkte yazıldığı ir flamadır. Bunun arkası açık & koyu mavi renkle yapılır. Lise flamasındaki fark arka kısım renginin sarı ve açık mavi olmasıdır. Liselerin ön kısmında kırmızı renk ve diğer detaylar aynıdır. İkisinde de olması gereken ortak özellik ise 3cm hasır ile 8 santimetrelik sarı simli saçak kısımlarıdır. Flama kenarında bunlar vardır ve kumaş da saten olmak zorundadır.

Flamadaki Diğer Kısımlar

Flamanın tutma yeri, çoğu zaman gürgen ağacı üretimi şeklindedir. Bu bölümün rengi MEB kurum tanıtım yönetmeliğine göre maundur ve 13 cm çap ölçüsünde olmalıdır. Flamanın uç kısmında tek ya da daha fazla pirinç topuz ve buna bağlı ay yıldız yer alır.

Temiz Flamalar

Flamaların bir diğer çeşidi sağlık açısından uygunluğa işaret eden temiz okul flamalarıdır. Bunlar farklı dijital baskı teknikleri ile kullanılabilir ve kumaş malzeme özelliği sayesinde uzun süre temiz bir şekilde kullanılabilir.  Masa üstü olanları da vardır.

Okul Flama Fiyatlandırma

Eğitim kurumlarındaki okul flaması ölçülerinde yaygın kullanım 100 ×150 veya 150×225 şeklindedir. Flama imalat ve satış firması, okulunuz içi talep edilen flamaları, MEB tarafından belirlenen mevzuata uygun biçimde üretir ve satar. Bu süreçte kullanılan malzeme kalitesi standartların üzerindedir. Firmadan daha iyi hizmet alabilmek için okul bilgilerinizi ve ölçü talebinizi belirtmeniz yeterlidir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın