Dubalı Bayraklar

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 282

Dubalı Bayraklar

Bayraklar, kitle iletişim araçları içinde belki de en görkemli kurumsal kimlik simgesidir. Firmaların rakipleri arasından sıyrılmasını ve sektörel anlamda güçlenmesini sağlayan etmenlerden birisidir. Bayraklar, az, öz ve hassas noktaların kolayca anlatılabildiği mükemmel bir reklam aracıdır. Kullanım alanlarına bağlı olarak iki kategoriye ayrılabilecek olan bayraklar, iç ve dış mekan bayrakları olarak anılabilirler.

Şirket imajının en hızlı şekilde oluşmasını sağlayan dış mekan bayrakları, işletme girişinin önünde konumlandırıldığında, rüzgar, yağmur, kar demeden kötü hava şartlarına bile yüksek mukavemet göstererek tanıtımın aralıksız sürmesini sağlamaktadır. Dış mekan bayrakları arasında önemle ve altı çizilerek tavsiye edilebilecek ve çok yoğun talep gören dubalı bayraklar kolay kurulumu ve hızlıca yer değişimi imkanı sağlayarak reklam platformlarının başlarına yükselmiştir.

Simgesel Olarak Bayrak

Kurumsal kimlik çalışmaları içinde yer alan bayrak çalışmaları, şirketlerin isminin anılmasını, akıllara yerleşmesini sağlayan ve şirket imajının oluşmasını sağlayan faktörlerdendir. Oldukça süratli bir şekilde şirket imajının hedef tüketici kitlesine ulaşmasını sağlar. Kalite, güven ve sağlamlığın simgesidir. İşletmenin dışarıdaki yüzü olan bu tür çalışmalar değişmeyen bir şekil ve renkler ile tasarlanmalı ve devamlılık kazanmalıdır.

Dış koşullarda dayanıklılık ve kalıcılığın garantisi olan dubalı bayraklar da kurumsal simge olarak genel tasarıma uygun renk ve logo çalışması ile hazırlanmalı, renklerin ve şekillerin bozulmaması için mümkün olan tüm çaba gösterilmelidir. Çünkü bir süre sonra kırmızıdan turuncuya dönmüş olan bir bayrak artık işletmeyi temsil etmekten uzaklaşacaktır.

Dolayısı ile dubalı bayraklar uzun yıllar deforme olmamaları ve renklerinin bozulmaması nedeni ile de tercih edilmesi gereken kurumsal kimliğin dış yüzü olabilirler.

Son Söz

Reklam envanterleri arasında ciddi bir yer tutan dubalı bayraklar uygun fiyatları ile de tüketiciyi şaşırtmaktadır. Şirket bütçesi asla zorlanmaz, kalıcı reklam sonuçları sağlar.

Uzun yıllar deforme olmadan, solmadan, sararmadan rahatlıkla kullanılabilir. Paslanmaz, küf tutmaz, hızlı kurur, temizliği kolaydır. Elde ya da makineden yıkanabilir.

Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir oluşları nedeni ile de tercih edilirken kötü hava koşullarından etkilenmez, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın