Dubalı Bayrak Modelleri

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 310

Dubalı Bayraklar

Tanıtımı yapılacak olan yerlerin önüne dikkat çekmek ve kampanyalı bir ürün ya da hizmeti tanıtmak için kullanılan, mağaza önlerine konulan bayraklara dubalı bayrak denir.

Bu tür bayraklarda kullanılan duba üzerine özel alaşımlı bir direk uygulanır. Direk üzerine genellikle genişliği 75 cm. olan boyu 75 cm ile 2 metre arasında değişen boyutlarda özel tasarlanan içerikle bayrak kumaşı takılır. Böylece oldukça dikkat çeken iri bir bayrak elde edilmiş olur.

Açılış Bayrağı

Dubalı bayrakların en çok gerekli oldukları yerler yeni açılışı yapılan iş yerlerinin tanıtılmasıdır. Büyük boyutlardaki dubalı bayraklar gereken dikkati çekerek yeni açılan iş yerinin tanıtımının yapılmasını sağlar.

Aynı zamanda özellikle telefon şirketlerinde kullanılan bu bayrak çeşitleri, sık sık kampanya düzenleyen ve çeşitli promosyonları olan şirketlerin bu promosyon ve kampanya bilgilerinin halka duyu-rulmasını sağlamaktadır.

Dikkat çekici ve farklı boyutlarda tasarlanabilen bu bayrak çeşidi, önemli noktalarda gerçekten rek-lam ve tanıtım çalışmalarının baş aktörü gibidir. Yoğun olarak tercih edilmesinin bir sebebi dikkat çekici oluşudur.

Teknik Özellikleri

Çoğu kez tercih edilen bu bayraklarda kullanılan kumaşlar, özel olarak fikse işlemi ile yağmurdan etkilenmeyen bir hale getirilir. Yağmurdan etkilenmeyen dubalı bayraklar kolay yıkanabilir, güneşte ise solma ya da renk atması gibi durumlar ile karşılaşılmaz.

Bayrağın özel tasarımı ile mutlaka görünür bir hale getirilir. Yapılan firmaya özel grafik tasarımı ile markanın en iyi şekilde lanse edilmesi sağlanmaktadır.

Tekstil üzerine baskı tekniği kullanılarak üretilen bayraklara yapılan fikse işlemi ardından grafik tasarımın bozulmadan uzun süre kalması sağlanabilmektedir. Uygulanan tekstil baskı her iki yüzeyde de rahatlıkla izlenebilecek şekilde sabitlenir.

Rüzgarlı bir alanda kullanıldığında 360 derece dönebilen dubalı bayraklar, iş yerleri için oldukça iyi bir reklam aracı olarak göz doldurmaktadır. Kurulumu oldukça hızlı ve kolay olan dubalı bayraklar, uygun fiyatı ve yüksek kalitesi ile de tercih sebebi olmaktadır.

Ağırlık dubası, bayrak direği ve flaması ile set olarak tasarlanan ve satılan dubalı bayraklar, sonuç olarak reklam ve tanıtımın son yıllarda parlayan yıldızı olarak değerlendirilmektedir.    Bu konuyu tek tıkla paylaşın