Deniz Kod Flamaları

Tarih: 30.05.2018 Görüntüleme: 338

Deniz Kod Flamaları

Günümüzde deniz işaret kod flaması denizcilik sektöründe rağbet gören bir ürün olarak yer almaktadır. 40 parçadan oluşan bu özel set her türlü kontrolden geçirilip üretilmektedir. Flama imalatımızda önemli bir yere sahip olmaya devam eden deniz kod flamaları, firmamızı denizcilik sektörü içerisinde her anlamda güvenilir ve tavsiye edilebilir bir konuma taşımıştır. Deniz Kod Flamaları genel olarak bayrak imalatı gemicilik faaliyetlerinde kullanılmakta olup işaret flama seti olarakta isimlendirilmektedir.

Flamaların Tarihi

Yelken döneminin ilk yıllarına kadar gemiler arasındaki haberleşme sinyalleri oldukça ilkel olarak yer alıyordu. Rönesans dönemi gelene kadar haberleşme konusunda askeri amaçlı pek çok bayrak tasarımı ortaya çıkarılmıştır. Bu dönemde gemiler arasında iletişimde de özel kelimeleri işaret eden çeşitli bayraklar yüzyıllardır kullanımına yer veriliyordu. Bu işaretlerden en yaygın olanları XIV. yy’da Avrupa’yı ciddi derecede etkileyen veba salgını sırasında ortaya çıkmıştı. Bu hastalık gemide salgın hastalık olduğunu anlatan düz sarı veya siyah renkli bayraklarla başlamıştı. Bu özel tasarımlı bayraklar sonraki yüzyıllarda da gemi içerisinde hastalık ve ölüm olduğunu belirtmek için kullanılıyordu. Ortaçağa gelindiğinde yaygın olarak kullanılan bir diğer işaret şekli de eski çağlardan beri savaşlarda kullanılan kırmızı bayrak olarak bulunuyordu Kanlı bayrak olarak isimlendirilen bu bayrak, uyarı atışından sonra teslim olmak istemeyen düşman gemilerine saldırı sırasında çekiliyordu. Tarih boyunca deniz işaret kod flamasına pek çok devlet yer veriyordu.

Flama Satışı

Şirketimiz bayrak afiş flama ve deniz işaret kod flaması alanlarında uzun süredir hizmet vermektedir. Türkiye’nin en önde gelen şirketlerine yapmış olduğumuz faaliyetler sonucu piyasada özel bir yer edindik. Son dönemde ekibimizin gençleştirilmesiyle çok daha dinamik ve enerjik hale geldik. Günümüzde her boyutta flamalar, Türk ve ülke bayrakları ve resmi kurum bayrak üretimi yapabiliyoruz. Gelişen ve sürekli olarak yeniliklere açık dünyanızda tekstil baskı sistemleri ile beraber her tür kumaş üzerine istemiş olduğunuz görsellikte kaliteli ve çözünürlüğü yüksek dijital baskı yapıyoruz. Dijital tekstil baskı makinelerimiz ile çeşitli kumaşlar üzerine inkjet yapılan baskı tekniği kullanılarak iç ve dış mekanda kullanılmak üzere imalata devam ediyoruz. Flama ve bayrak çeşitleri dijital olarak basıldıklarından dolayı herhangi bir renk ve desen sınırlaması bulunmamaktadır.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın