Bayrak ve Flama Üretimi Hakkında Bilmediklerimiz

Tarih: 02.06.2018 Görüntüleme: 266

Bayrak ve flama imalat aşaması ya da süreci zorlu olan ve hassasiyet isteyen, sonu önceden kestirilemeyen bir süreçtir.

 Bayrak İmalatı, İmalatçılığın Zirvesi

Her alanda imalatın belli başlı bir çok zorluğu vardır fakat imalat süreci belli kanunlar dahilinde belirlenmiş olan bayrakçı mesleği ve bayrak imalatı imalatçılığın zirvesi diyebileceğimiz bir noktada yer almaktadır. Bayrak imalatı, bazı baskı teknolojileri alanında yaşanan bazı hızlı gelişmeler ile günümüz imalatında çok daha profesyonel olan bir hal almış olsa da üretimde zorluklar hala yaşanmaktadır. Bu bağlamda teknolojik gelişmelerin getirdiği bazı yenilikleri kullanan bir çok bayrakçı ya da bayrak üreticileri çok farklı bayrak üretimleri de ortaya çıkarmış ve müşterilerinin belli talepleri doğrultusunda bu üretimlerine devam etmektedirler. Bu anlamda bayrak üretimi firmaların ya da kurumların kendilerini görsel anlamda insanlara sunmak için bir nevi bir araç olmaktadır. Bu yüzden flama bayrakgünümüzde büyük özen gerektirmektedir.

Bayrağın Üretim Süreci

Günümüzde ipliğin özen ile dokumasından başlayan ve çok zorlu bir süreç olan flama bayrakimalatı süreci hazır olan bazı kumaşların belli yöntemler ile (kısaca adlandıracak olursak; filmdruck, pigment, dijital, emprime ya da soldurma) boyanan kumaşın dikimi şeklinde özetlenebilir. Bayrak imalatının birinci aşaması olan bayrak bezinin üzerine baskı yapma işlemleri, siparişler üzerine dijital görselin, son teknoloji ürünü olan bazı baskı makineleri ile bayrak bezinin üzerine basılması ile gerçekleşir.

Sonra gelen aşamada ise baskıdan çıkan bu bayrak bezleri kesilmek ve ardından dikilmek üzere belli atölyelere gönderilerek bu atölyelerde personellerin belli kontrollerinden geçer ve sipariş edilen bayrağın ne tür bir model olduğuna göre kesilip, dikme işlemleri makineler ile uygulanır. Bu aşama da başarı ile tamamlandıktan sonra bazı siparişler paketlenerek adreslere teslim edilmek üzere yola çıkar. Bu anlamda imalatını yaptırmak istediğiniz her hangi bir bayrak ve flamanın, firması ile anlaşarak toptan ya da tek tek şekilde bayrak siparişi veriyorsunuz. Ardından bu bayrak ya da flamalar size firmalar tarafından ulaştırılıyor. Bu anlamda sipariş ederken belli kriterleri firmaya iletmeniz gerekir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın