Bayrak Üretimi Ve Satışı

Tarih: 02.06.2018 Görüntüleme: 311

    
Bayrakçı kelime anlamı olarak 2 manada kullanılır. Birinci anlamı “bayrağı tutan kimse” demektir. İkinci anlamı ise “bayrak yapan, satan kimse.”dir. Yazımızın içeriğine uygun olarak kullanılacak bayrakçı tanımı ikinci tanımdır. Bayrakçılar bayrakları üreterek satan ve bayrak satışını ticari bir meslek olarak uygulamakta olan kişilerdir. İstenen türde, ebatta ve kalitede üretim yapan bayrakçı bayrak ya da flamalar hazırlar. Bayrakçılar Türk bayrağı, makam bayrağı, masa bayrağı, gönder bayrağı, yabancı devlet bayraklarının imalatının yanında aynı zamanda takım, dernek, seçim bayrakları da üretebilirler. Ayrıca flama bayrak, okul flaması üretimleri de yapabilirler. Bunların yanında bayrak aksesuarları da satışa sunarlar. Bu aksesuarların içinde bayrak direkleri, direk soketleri gibi çeşitler mevcuttur. Her bir bayrağın kendine ait bir çizimi, üzerindeki simgeler arasındaki mesafenin belli olması gibi nedenlerden dolayı bayrak imalatı sanıldığı kadar kolay değildir ve dikkat gerektiren bir meslektir.

Kurum ve kuruluşlar bayrak satışı firmalarla işbirliği yaparken güvenilir ve kaliteli iş yapan şirketleri seçmelidirler. Aksi halde alacakları hizmetten memnun kalmayacaklardır. flamabayrak.com bu anlamda kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Site üzerinden gerekli incelemeler yapıldıktan sonra dileyenler siparişlerini bildirebilirler. 

Bayrak Üretimi Ve Satışları Hakkında

Bayrakçılar makam bayrağı imalatı yaparlar. Makam bayrağı bir kuruma ya da oluşuma ait makamlarda kullanılan ve büyük bir saygı ile muhafaza edilen bayraklardır. Genellikle parlak ve keskin renklerde yapılırlar. Makam bayrakları ihtişamlı bayraklardır. Bu bayrak isteğe göre Türk bayrağı olabileceği gibi aynı zamanda bağlı olunan valiliğe uygun sembolün bulunduğu, Bakanlık’ın simgesinin üzerine işlendiği, bayraklar da olabilir. Yani bayrağın makam bayrağı adını alabilmesi için üzerinde bulunan simgenin yasal olması gerekir ya da legal bir kurumda kullanılıyor olmalıdır.

Bayrakçı tarafından üretilen bayraklar üzerinden bayrak satışı gerçekleşir. Her alışveriş işleminde olduğu gibi iki taraf arasında bir hizmet alışverişi görülür. Bayrak satışı hakkında belli bir fiyat tarifesi yoktur. Bunun nedenlerinden bazıları her bayrağın farklı boyutlarda yapılabiliyor olması, kullanılan kumaşın kalitesinin değişebilmesi, ulaştırılacak yer ile üretimin yapıldığı mekan arasındaki uzaklıktır. Ayrıntılı ve doğru bir bayrak satış fiyatı için site sorumluları ile irtibata geçilmesi en doğru yol olacaktır.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın