Bayrak İmalatı ve Bayrak Satışı

Tarih: 02.06.2018 Görüntüleme: 288

Özel tasarım bayraklar ve firma bayrakları, artık günümüz dünyasında şirketlerin ve firmaların hem saygınlık hem de reklamı için tercih ettikleri en uygun fiyatlı reklam araçlarından biri olarak ifade edilmektedir. Dış mekânlarda raşel ve alpaka kumaş türleri tercih edilmektedir. Direklerin büyüklüğü doğrultusunda farklı ölçülerde üretilebileceği de ifade edilebilir.


Firma logolarının grafikerler tarafınca baskı aşamasına hazır bir hale getirilmesinden sonra ipek kalıplara aktarıldığı söylenebilir. Bu noktada yine firmaların orijinal pantone adı verilen renk kodları da hazırlanmış olur. Ragle şeklinde tabir edilen baskı işleminin ipekten akarak bayrağa aktarılmasını sağlayan araçlar sayesinde üretim gerçekleşeceği de söylenebilir. Daha sonrasında boyanın akmasını engelleyebilmek için kumaşların belirli bir derecede fırınlanması gerekir. En son aşama ise dikiş aşamasıdır. Dikiş makineleri üzerinde kumaşların çevresi dikilmektedir. Kullanım için uygun olan aparatlar ile ürünler poşetlenerek kullanıma hazır bir hale getirilmektedir. Sizlerin talep edeceği detaylar doğrultusunda tüm aşamalar tamamlanarak beklentilerinize uygun bir bayrak üretimi gerçekleştirilebilir. Bunun için üretici firmayla tüm ayrıntıları konuşmanız ve netleştirmeniz gerekir. 

Bayrak imalatı kapsamında tercih edilen kumaş flama modelleri ise, organizasyon ya da toplantı gibi faaliyetlerde ya da dernek gibi bazı grupların amaçları doğrultusunda onları temsil edecek bir simge niteliği taşıdığı da söylenebilir. Bayrak satışı işlemlerine dahil edilen masa bayrak modelleri ise yine şirketleri toplantılarda temsil edecek ve prestij oluşturacak ürünlerden ibarettir.

 Bayrak Türleri ve Kumaş Modelleri

Türk bayrağı modelleri, genelde fabrikalarda belli ölçülere kadar baskılı bir şekilde hazırlanmaktadır. Daha geniş ölçülerde dikiş atölyeleri içerisinde kanunların belirlediği ölçüler göz önüne alınarak ‘aplike’ adı verilen biçimde üretimi gerçekleştirilmektedir. Bayrak imalatı genelinde bu gibi dikiş yöntemlerinin sıkça uygulandığı söylenebilir. Flama bayrakları, masa bayrakları ve gönder bayrakları da serigrafi ve empirme usulü kalıp şeklinde tanımlanan baskı türüdür.

Bayrak satışı gerçekleştirilmeden önce sizler de kendi siparişinizin detaylarını öğrenmelisiniz. Ayrıca firmalar için gerekli görülen bayrak modellerinin çeşitliliğine de ayrıntılı bir şekilde göz atmalısınız. Bu sayede beklentilerinizi karşılayacak en ideal bayrak modelini de bulmuş olursunuz.

 Firmaların Kurumsal Kimliğini Yansıtan Bayrak Modelleri


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın