Bayrak Direği Maliyetleri

Tarih: 30.09.2020 Görüntüleme: 395

    
Uzun bir süre bayrak direği konusunda kafanızın ağrımasını istemiyorsanız, paslanmak çelikten üretilen bayrak direği satın alabilirsiniz. Kullanacağınız bu paslanmaz çelik bayrak direği size yüksek maliyetlere neden olmayacaktır. Maliyetler bayrak direğinin özelliklerine ve ebatlarına göre değişim göstermektedir. Özellik olarak da bahsettiğimiz yatar şekle dönüşen direkleri kullanmanız sizin açınızdan daha kolaylık sağlayacaktır.

Bayrak Direği

Yeryüzünde ülkeleri, şirketleri ve kurumları belirleyen semboller vardır. Semboller yani bayrak ve flamalardır. Bayrak ve flamaları asılı kalması için bayrak direği kullanmanız gerekmektedir. Bayrak direkleri farklı boyutlarda olmakla beraber farklı ebatlarıda mevcuttur.

Çeşitli özelliklere sahip olan bayrak direkleri sizin ihtiyacınıza yönelik üretilmiştir. Paslanmaz, çürümez, yıpranmaz ve aşınmaz şekilde üretilen bayrak direkleri bayrağınızın gösterişli durmasını sağlayacaktır. İstenilen yükseklikte ve genişlikte olan bayrak ve flamalarını yüksek metrelerde dalgalanmasını istiyorsanız size özel bayrak direği tasarımı yapılmaktadır.

Bayrak Direği Özellikleri

Ülkemizde de üretimi gerçekleşen bayrak direği en az 3 ile 22,5 metre arasından üretilmektedir. Bayrak direkleri uzun ömürlü olduğu için maliyetleri de ekonomiktir. Ankeraj sistemi bayrak direkleri montajlarından uygulanmaktadır.Ankeraj sistemi ile montajı yapılan bayrak direkleri için bölgenin rüzgar ve zemin özelliklerine göre yapılmaktadır. Kontroller yapıldıktan sonra rüzgar ve zemin özelliklerine göre malzemeler seçilerek montaj yapılmaya başlanır.

Bayrak direklerinde üzerindeki bayrağın zamanla rüzgardan ve yağışlardan etkileneceğinden dolayı bayrak değişiminin kolaylığı açısından yatar mekanizma ile kurulması daha kullanışlı olacaktır. Aynı zamanda montaj esnasında da doğabilecek aksiliklerden dolayı tamir edilebilmesi için direğin yatırılarak tamir edilmesi daha kolay olacaktır.  Bayrak direkleri bu şekilde daha kolay tamir edilecektir. Bir diğer faydası ise bayrağın kolay değiştirilmesini sağlayacaktır.

Bayrak direğinin üzerinde bulunan özel mekanizmaya bağlı olan ip sonsuz döner ismi ile bilinen tepe şapkasından geçerek bayrağınızın dolaşmadan dalgalanmasını sağlar. Bayrak ipi gergi paslanmazına bağlanarak sabitlenir. Yapılan bu sistem ile bayrağınız direğe dolanmadan dalgalanmaya devam eder.  Bazı zamanlarda bayrağı yarıya indirmeniz gerektiği için bayrağın alt gövdesinde de yer alan kollu mekanizma ile bu işlemi kolaylıkla yapma imkanına sahipsiniz.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın