Atalı Bayrak

Tarih: 07.08.2020 Görüntüleme: 363

    
Kırmızı beyaz renklerindeki şanlı Türk bayrağımız atamız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk le birleşince muazzam bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu görüntü toplumumuzun büyük bir kısmın da gurur verici bir tablo olarak görülmektedir. Günümüz de yapılan bayrakların atalı bayrak yapımın da kullanılan malzemelerin kalitesi de çok önemlidir. Yapılan baskıların kaliteli olması için kullanılan malzemelerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Bu gurur verici bayraklarımızın kısa sürede çürüyerek kullanılmaz hale gelmesini hiç kimse istemez. Ancak yapılan bazı bayrakların kısa sürede zedelenmesi canımızı sıkabiliyor. Bunun için alınan bayrakları aldığımız yerlere dikkat etmemiz don derece önemlidir.

Atalı Bayrakların Boyutlarda ki Önemi

Şanlı bayrağımız üzerine işlenen atamızın olduğu bayrakların boyutu çok önemlidir. Baraklarımızı yaparken kullanılan boyut ve atalı bayrak yaparken kullanılan boyutlar farklılık gösterebilmektedir. Boyutların kaçırıldığı durumlar da istenmeyen şekil bozuklukları görülebiliyor. Oluşan bu şekil bozuklukları hem bayrağımıza hem de atamıza haklı olarak yapılan bir saygısızlık olarak görülüyor. Atalı bayraklar yapılırken boyutları belirlerken işçiliğin çok önemli olduğunun farkın da olunması gerekmektedir. Disiplinle çalışılması gereken bi husus olan bayrak ve atalı bayraklar yapılabilecek en güzel ve en kaliteli malzemeler kullanarak yapılması gerekmektedir. Her şekil de rengine ve boyutuna dikkat edilmesi gereken bu bayrak türlerinin her zamanki poster yapımlarından çok daha farklı olduğunun bilincin de olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Atalı Bayrak Yapımın da Kalite

Bayrak yapımın da kullanılan malzemeler ve işçiliğin en son teknoloji ile yapılması gerektiğini herkes savunmaktadır. En son teknoloji ile yapılan atalı bayrakların sağlam ve boyutlarındaki düzen her zamankinden daha düzgün olabilir. En önemli aşama bayrak üzerine Atatürk posterinin baskı aşamasıdır. Bu baskıları yaparken en son teknoloji veya en iyi işçiliğinin kullanılması gerekmektedir. Aksi halde yapılan basım işlemlerinde düzensiz ve şekil bozukluğu olabilir ve böyle gözüken atalı bayrakların piyasaya sürülmeye kalkılması her kesim den insanın canını sıkabiliyor. Ancak dolandırıcılara bu gibi durumlar da gün doğuyor. Yüksek maliyetli bayrak satışı yapmaya başlayan dolandırıcılara itibar edilmemesi gerekmektedir.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın