Takım Bayrağı

Takım Bayrağı Hakkında Genel Bilgi

Takım Bayrağı

Günümüzde, özellikle futbol son derece yaygınlaşmıştır. Taraftarlar, tuttukları takımları desteklemek için çeşitli uğraşlar sergilemektedir. Taraftarların, tuttukları takımları desteklemekte kullandıkları yöntemlerden birinin de takım bayrağı olduğu bilinmektedir.

Takım bayrakları, takıma özgü olup, o takımın taraftarları tarafından kullanılmaktadır. Her takım için, özel olarak bayrak üretimi sağlanmaktadır. Bu bayraklar, takımı temsil etme amacıyla hazırlanmaktadır.

Türkiye’de, aktif olan birçok futbol takımı bulunmaktadır. Bu takımlar için, takımı sembol edecek çeşitli bayraklar üretilmektedir. Bazı bayraklar, sadece takımın renkleri ile hazırlanırken bazı bayraklarda takımın arması da yer almaktadır. Takımlar için, bayrak çeşitleri mevcuttur.

Takım Bayrağı Üretimi

Takım bayrağı üretimi, bayrak firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Dijital baskı makinesi kullanılarak üretilen bu bayraklarda, el işçiliği söz konusu değildir. Bu nedenle de, takım bayraklarında, seri üretim sağlanabilmektedir.

Takım bayraklarının üretiminde, genellikle aynı malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesinin, firmadan firmaya değişiklik gösterdiği görülebilmektedir. Ancak, takım bayrakları, genellikle maç esnasında kullanılmaktadır. Futbol maçları açık alanda yapıldığından, bayrakların hava koşullarına karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bu nedenle de, kaliteli malzemelerin tercih edilmesi önemlidir.

Takım bayraklarında, farklı tasarımlar kullanılabilmektedir. Aynı takıma ait, birbirinden çeşitli bayraklar bulunmaktadır. Takım bayraklarında, temel amaç takımın temsil edilmesidir. Bu nedenle, takımı temsil edebilecek çeşitli öğelerden yararlanılmaktadır. Takımı, takıma ait renkler temsil ettiğinden, kimi zaman sadece renkler ile tasarım yapılmaktadır. Bazı bayraklarda takımın simgesi bulunabilirken, bazılarında sadece ismi yer almaktadır.

Takım bayraklarında, kesin bir ölçü de bulunmamaktadır. 50x70 cm ve 70x105 cm gibi küçük ebatlarda üretim sağlanabildiği gibi, 500x750 cm gibi daha büyük ebatlarda da üretim sağlanabilmektedir. Bayrakların hangi ebatlarda üretileceği, müşteri tarafından tercih edilmektedir.

Takım Bayrağı Fiyatları

Takım bayrağı fiyatlarına etki eden farklı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan bir tanesi, bayrakların ebatları ile ilgilidir. Ebat büyüdükçe, bayrağın fiyatı da buna bağlı olarak artış göstermektedir.

Takım bayraklarında kullanılan malzemenin kalitesi de önem taşımaktadır. Kaliteli malzemelerin maliyeti daha fazla olduğundan, bayrağın fiyatına da etki etmektedir. Takım bayrakları fiyatları, firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için, ilgili firmalarla iletişime geçebilmek mümkündür.

ÜRÜN ÖLÇÜLERİ

70X105 cm 80X120 cm 100X150 cm 120X180 cm 150X225 cm
200X300 cm 300X450 cm 400X600 cm 500X750 cm 600X900 cm