Taraftar Bayrakları

Tarih: 24.09.2020 Görüntüleme: 1

    
Günümüzde, özellikle futbolun tüm dünyada yaygınlaştığı görülmektedir. Futbol maçları, dünyanın her yerinde, halk tarafından coşku ile seyredilmektedir. Futbol maçlarında, takımlar, halktan desteğe ihtiyaç duymaktadır. Taraftarlar ise, çeşitli tezahüratlar, takım atkıları, takım bayrakları gibi yöntemlerle, takımlarına destek sağlamaktadır.

Maç sırasında, taraftarlar tarafından en çok kullanılan destek yöntemlerinden birinin, takım bayrağı olduğu bilinmektedir. Takım bayrakları olarak da bilinen taraftar bayrakları, destek ve reklam amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Takım bayrakları, takıma özgü bir şekilde üretilmektedir. Her takımın bayrağı birbirinden farklıdır. Bayrak hazırlanırken, tasarımında, o takımın renklerinden, isminden ve de sembolünden yararlanılmaktadır.

Taraftar bayrakları, genellikle maç sırasında kullanılmaktadır. Bu bayraklar, farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Büyük binalara asılmak üzere, büyük boyutlarda üretilen taraftar bayrakları bulunmaktadır. Aynı zamanda, maç esnasında taraftarların ellerinde tutmaları ve tezahürat yapmaları için küçük boyutlarda üretilen taraftar bayrakları da bulunmaktadır.

Taraftar Bayrakları Üretimi

Taraftar bayraklarının üretiminde, çoğunlukla dış mekan kristal saten kumaşın kullanıldığı görülmektedir. Olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı olması nedeniyle, bu malzeme, taraftar bayrağı üretiminde en çok kullanılan malzemelerdendir.

Taraftar bayrakları, dijital baskı yöntemi ile üretilmektedir. Bu nedenle, el işçiliği söz konusu değildir. Seri üretimin sağlanabildiği taraftar bayraklarında, farklı tasarımlar bulunmaktadır. Tasarımlar arasından, müşteri dilediğini seçebilmektedir.

Takım bayrağıtasarımlarında, ilk olarak takımın renklerinden yararlanılmaktadır. Takımın renkleri ile tasarlanan bayraklar olduğu gibi, takımın arması ile tasarlanan bayraklar da bulunmaktadır. Yüksek binalar üzerine asılan bayraklarda ise, ayrıca, övgü sözlerine yer verilmektedir.

Taraftar bayrakları, farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Bu aşamada, hangi ebatlarda üretileceğinin kararı da müşteriye bırakılmaktadır. Maç sırasında kullanılmak üzere üretilen bayraklar için genellikle küçük ebatlar tercih edilmektedir.

Taraftar Bayrağı Fiyatları

Taraftar bayraklarında fiyatları etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlardan bir tanesi, kullanılan malzeme ile ilgilidir. Kullanılan malzemenin maliyeti arttığında, bayrağın maliyeti de artış göstermektedir. Bu nedenle, fiyatlar da artmaktadır.

Takım bayrağı fiyatlarına etki gösteren unsurlardan bir diğeri de, ebatlardır. Ebat büyüdükçe, bayrağın fiyatı da artmaktadır. Binalara asılan büyük ebatlardaki bayrakların fiyatlarının, küçük ebatlardaki bayrak fiyatlarına göre daha fazla olduğu görülmektedir.

Bayrak fiyatları, firmadan firmaya da değişiklik gösterebilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için, ilgili firmalarla iletişime geçmek mümkündür.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın